Wymiana oleju silnikowego

Jaki wpływ na żywotność slinika ma wymiana oleju silnikowego i jego właściwy dobór?

Na co należy zwrócić uwagę przy wymianie oleju?                                                     

Na powyższe pytania nie da się odpowiedzieć w sposób, który będzie do przyjęcia dla każdego zainteresowanego zagadnieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że jest parę fundamentalnych zagadnień związanych z olejem, których należy przestrzegać podczas eksploatacji samochodów. i są bezpośrednio związane z olejem.


Najważniejsze z nich:
-  weryfikujmy poziom oleju np. co 2000km
-  uzupełniajmy poziom oleju takim samym olejem, jakim został zalany silnik
-  jeżeli zauważymy wyraźne spadki poziomu oleju, sprawdźmy czy nie ma plam oleju na miejscach postoju naszego samochodu
-  jeżeli poziom oleju wzrasta, to należy czym prędzej udać się do serwisu samochodowego, ponieważ możemy mieć do czynienia z poważną awarią
- zawsze wymieniamy olej wraz z filtrem oleju. Wynika to z prostej przyczyny, jeśli pozostawimy stary filtr, który jest zanieczyszczony, nowy olej bardzo szybko zanieczyści się ponownie.

         Więcej informacji na temat oleju silnikowego i jego wpływu na pracę samego silnika w warunkach skrajnego obciążenia, znajdą Państwo już wkrótce w materiałach poświęconych  produktom MILLERS OILS. których jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem. Na całym świecie oleje silnikowe, przekładniowe oraz płyny eksploatacyjne MILLERS OILS są uznawane za produkty najwyższej jakości, czego potwierdzeniem jest wykorzystywanie produktów MILLERS OILS w wyczynowych sportach motorowych.